Tinereţe şi credinţă

În fiecare an sărbătoarea Sf. Andrei la Dunărea de Jos cuprinde diferite manifestări culturale (momente artistice, realizarea unor picturi, colaje închinate Sf. Andrei până la eseuri tematice).

Anul acesta elevii Şcolii Gimnaziale Sfinţii Împăraţi au fost invitaţi să participe, în mod activ, la această sărbătoare prin realizarea unui eseu cu tema “CE AŞTEAPTĂ TINERII DE LA BISERICĂ? CE AŞTEAPTĂ BISERICA DE LA TINERI?” În ziua de 30.11.2016, după Sf. Liturghie la Biserica Sf. Vasile cel mare zece elevi au fost premiaţi în mod solemn iar celorlalţi li s-au acordat diplome de participare. Elevii premiaţi sunt:

KULCSAR FLAVIA ( a VII a A) , AURICĂ  ANDREI ( a VII a A), BRATU BIANCA ( a VI a A), SPÂNU CLAUDIA ( a VI a B), GRIGORE CRISTINA ( a VI a B), BLEHOIANU ALIS ( a VI a B), ONOFREI MARIO ( a VI a B), ILIE LEONARD ( a V a B), CÎRJĂ GEORGIANA ( a V a C), IVAŞCU AGNESIA ( a V a C),

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *